2124/928
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Landskab ved vesterhavet. Sign. Jens Søndergaard, 1947 med dedikation. Akvarel og bly på papir. 27×30.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud