Stok af ibenholt, ben og elfenben. 19. årh. L. 88.
Revner i ben. Krakeleringer. Rester af lim ved greb. Ridser og mærker.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020