2116/341
August Wilckens (f. Kabdrup 1870, d. Sønderho 1939)
Lanskabsparti. Sign. Wilckens. Olie på lærred. 32×42.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag