Mehmed Melih Devrim Nejad (f. Istanbul 1923, d. Nowy Sacz, Polen 1995)
Uden titel. Sign. Nejad 3.72. Akvarel på hårdgjort papir. Bladstørrelse 49×61.
Original stand med små folder og håndteringsmærker. Enkelte misfarvninger/fugtpletter. Undersøgt i ramme.
1152311 |