Mehmed Melih Devrim Nejad (f. Istanbul 1923, d. Nowy Sacz, Polen 1995)
Uden titel. Sign. Nejad 11.74. Akvarel på papir. Lysmål 33×23.
Original stand. Papiret let gulnet/farverne falmede. Undersøgt i ramme.
1016838 | ||
1152311 | ||
1016838 |