845/​375

Schleswig-Holstensk Louis spejl i ramme af gorgyldt og hvidmalet træ, gennembrudt top udskåret med fjer, draperier, giurlander og perlestaf. 18. årh.s slutning. H. 135. B. 59.

Russisk kunst og antikviteter, 27. november 2013

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

17.000 DKK