845/375
Schleswig-Holstensk Louis spejl i ramme af gorgyldt og hvidmalet træ, gennembrudt top udskåret med fjer, draperier, giurlander og perlestaf. 18. årh.s slutning. H. 135. B. 59.
Russisk kunst og antikviteter, 27. november 2013
Vurdering
Hammerslag