2049/7018
Chokwemaske af udskåret og patineret træ. D. R. Congo. H. 17,5.
Proveniens: Ex. Gammel fransk privatsamling. Ex Ole Christiensen Collection Copenhagen.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag