2049/​7018

Chokwemaske af udskåret og patineret træ. D. R. Congo. H. 17,5.

Proveniens: Ex. Gammel fransk privatsamling. Ex Ole Christiensen Collection Copenhagen.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag