2125/134
Et par senempire armstole af mahogni med stregindlægninger af lysere træsort, betrukket med hestehårsbetræk. 19. årh. (2)
Brugsslitage. Den ene med reparation på “horn”.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag