1333/5102
10 kr 1967, Sieg 513, KM 856, Enestående forgyldt eksemplar skænket til Yachtkaptajnen på kongeskibet “Dannebrog” under tronfølgerparrets bryllupsrejse 11.-13. juni 1967. Et søkort over den hemmelige rute personligt signeret af Margrethe og Henrik medfølger. Ex. TH 1, lot 813
Mønter, 18. august 2013
Vurdering
Hammerslag
18 bud