2413/164
Grønlandsk fugletæppe af edderfugle- og lomskind. 20. årh. 35×48 cm.
Proveniens: Danske Bank, sandsynligvis fra den grønlandske afdeling.
Dette emne handles i fuldmoms
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag