2005/88
Edvard Petersen (f. København 1841, d. sst. 1911)
“Aftenstemning ved Rebild Bakker”. Sign. monogram. Olie på lærred. 26,5×42.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag