2143/2046
Damearmbåndsur af forgyldt stål. Model Florence. Quartz værk med dato. Sort urskive med forgyldte visere og timemarkører. Lænke af forgyldt stål med foldespænde. Omkreds ca. 20 cm. Urets diam. 32 mm. 2000'erne.
Fremstår med få alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 27. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag