2143/​2046

Rado

Damearmbåndsur af forgyldt stål. Model Florence. Quartz værk med dato. Sort urskive med forgyldte visere og timemarkører. Lænke af forgyldt stål med foldespænde. Omkreds ca. 20 cm. Urets diam. 32 mm. 2000'erne.

Fremstår med få alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 27. oktober 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag