2041/236
Fransk dækketallerken af sterlingsølv, ligeknækket fane. Prydet med emblem fra den kongelige skydebane Sølyst. 20. årh. Vægt 683 g. Diam. 28 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud