1921/634
Svend Albrectsen (f. Svendborg 1896, d. Lyngby 1988)
Sommerlandskab med marker. Sign. A. -31. Olie på lærred. 70×88.
Stempel fra Kunstforeningen på blændrammen.
Mindre krakeleringer. Afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
Vurdering
Hammerslag