2138/​784

Kähler

Gulvvase af lertøj med indridsede blade i relief. Dekoreret med cremefarvet glasur. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 45,5.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte små afslag. Fodrand med afskalninger i glasuren.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

4.000 kr

Hammerslag

2.700 kr

2.700 kr
(Autobud) 2.600 kr
2.500 kr
2.400 kr
2.300 kr
2.200 kr
2.100 kr
2.000 kr