1416/162
Signeret Tyrkisk helsilke tæppe. Klassisk bedenichedesign. Ca. 1 mio. kn. pr. m2. Mirab med metaltråde i relief. 20. årh.s slutning. 96×61.
Ældre malerier og møbler, 14. april 2014
Vurdering
Hammerslag
23 bud