Dennis Oppenheim (f. Mason City, Washington 1938, d. New York City 2011)
“Removal - Transplant New York stock exchange”, 1973. Sign. Dennis Oppenheim, 59/81. Litografi i farver. Bladstørrelse 57×76.
Undersøgt i ramme. Original stand. Rammen har mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
10 bud