2103/241
Et par belle epoque potpourri vaser af forgyldt bronze, ydre side prydet med grøn emalje, dekoreret i farver med de fire årstider. Signeret. Antagelig Frankrig ca. 1900. H. 18 cm. (2)
Låg mangler. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag