1444/659
Torsten Thorup & Claus Bonderup
Vitrineskab af bruneret bronze og wengé, hylder med indlagt lys, ni skuffer og en snydeskuffe, centralt låsesystem. Udført for Georg Jensen. H. 180. B. 60. D. 31.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. oktober 2014
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||