Otto Bache (f. Roskilde 1839, d. København 1927)
Græssende køer og heste ved København. Sign. Otto Bache 1887. Olie på lærred. 30 × 41.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1018, 2010 nr. 714.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020