2045/​2065

Eterna

Herrearmbåndsur af stål. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med ny Nato rem. Urets diam. 34 mm. 1950'erne.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 4. november 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK