2045/2065
Herrearmbåndsur af stål. Mekanisk værk med manuelt optræk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med ny Nato rem. Urets diam. 34 mm. 1950'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 4. november 2020
Vurdering
Hammerslag