2103/544
Wiliam Skotte Olsen (f. København 1945, d. sst. 2005)
“Østerlandsk drøm”. Sign. på bagsiden. Olie på masonit. 120×60.
Proveniens: Galerie Knud Grothe.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag