2115/2009
Damearmbåndsur af 18 kt. guld med integreret lænke. Mekanisk værk med manuelt optræk. Gylden urskive med forgyldte timemarkeringer. Urets B. 14 mm. Omkreds 16 cm. Vægt 35 g. Ca. 1960.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 14. april 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud