1421/163
Niels Holsøe (f. København 1865, d. Charlottenlund 1928)
Interiør med kvinde der broderer i lampens skær. Sign. Niels Holsøe. Olie på træ. 44,5×52.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 19. maj 2014
Vurdering
Hammerslag