2433/80
Dansk barok langbord af bejdset egetræ, front med to skuffer, balusterformede stammer hvorimellem sprosser. 18. årh. H. 82. L. 230. B. 82.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Naturlige revner i træet.
Vurdering