2139/​611

Johan Thomas Skovgaard (f. København 1888, d. sst. 1977)

Blomsteropstilling. Sign. JTS APR 1943. Olie på lærred. 51×50.

Talrige krakeleringer.

Moderne kunst og design, 28. september 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

25 bud

4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
3.600 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
1.900 DKK
1.850 DKK
(Autobud) 1.800 DKK
1.800 DKK
1.750 DKK
(Autobud) 1.700 DKK
1.650 DKK
1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.450 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
800 DKK
750 DKK