2049/7078
Alterfigur iform af mand, udskåret bemalet træ. Tilskrevet Oniyide Adugbologe. Yoruba, Abeokuta, Nigeria. H. 58.
Proveniens: Ex. Amerikansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag