1831/1552
Fransk kaminur af forgyldt bronze med plaketter af porcelæn i Sevre maner, skive af hvid emalje. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 30. B. 37. D. 15.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Optræksnøgle og Pendul medfølger.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag