2119/1042
Skandinavisk møbeldesign
To. pers. sofa af massiv fyrretræ, svungen gennembrudt ryg, svungne sider. 20. årh.s slutning. H. 76 L. 147
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Sædehynde mangler. Sæde defekt.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag