2119/​1042

Skandinavisk møbeldesign

To. pers. sofa af massiv fyrretræ, svungen gennembrudt ryg, svungne sider. 20. årh.s slutning. H. 76 L. 147

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Sædehynde mangler. Sæde defekt.

Moderne kunst og design, 11. maj 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag