1323/763
Kai Kristiansen, m.fl. (f. 1929, Møbelarkitekt)
Entrésæt af eg, bestående af spejl med synlige sinker. Model 145. Udført hos Aksel Kjersgaard, Odder. Samt kommode med to skuffer. Etiket fra NC Møbler, Odense. Spejl H. 104. B. 41. Kommode H. 54. B. 80. D. 32. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 4. juni 2013
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
27 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||