2117/960
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Komposition. Sign. P. Kirkeby-80, XIV/XV, E.A. Litografi i farver. Lysmål 49×63.
Enkelte fugtpletter. Undersøgt i ramme. Sidder skævt i passepartoutet.
Moderne kunst og design, 27. april 2021
Vurdering
Hammerslag