1709/1618
Brevkniv af patineret bronze, greb i form af digter, blad graveret med ornamentik. 20. årh.s første halvdel. L. 25.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 2. marts 2017
Vurdering
Hammerslag