2104/​108

Ubekendt billedhugger, 20. årh.

Grønlandsk dreng, der trækker sin anorak på. Usigneret. Vægrelief af sandsten. H. 107.

Begge ben med revner. Hårrevne under næse.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.700 DKK

(Autobud) 1.700 DKK
1.650 DKK
1.000 DKK