2104/108
Ubekendt billedhugger, 20. årh.
Grønlandsk dreng, der trækker sin anorak på. Usigneret. Vægrelief af sandsten. H. 107.
Begge ben med revner. Hårrevne under næse.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag