899/​1606

Anna-Greta Sjöqvist (f. 1908, d. Skåne 1993)

Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med geometrisk mønster i blå, brune og grå nuancer. Sign. AGS. Udført anden halvdel af 20. årh., Sverige. L. 252. B. 178.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 10. december 2020

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag