2108/867
Et par karaffer af hhv. violet og rødt farvet glas. Syrestemplet Murano, Italia. H. 26. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Smuds - især indvendigt i rød karaffel.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag