2436/872
Dansk møbeldesign
Et par bænke af massiv patineret fyr. 1970–80'erne. H. 39. L. 150. B. 45. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle tørringsrevner.
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Vurdering
Hammerslag