Vincenti & Cie
Fransk bordur af messing med sider af facet slebet glas, timekrans af hvid emalje med sorte romertal, center med synligt urværk, pendul med kviksølv. Værket stemplet 'Medaille D’argent Vincenti'. Paris, 19. årh.s første halvdel. H. 35. B. 21. D. 17.
Optræksnøgle medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020