1704/37
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Panserskibene “Helgoland” og “Tordenskjold” udfor Kullen. Sign. Carl Locher 84. Olie på lærred. 35×53,5.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag