2124/639
Friedensreich Hundertwasser (f. Wien 1928, d. New Zealand 2000)
“Abschied aus Afrika”. Usign. Reproduktion af litografi. Lysmål 48×62.
Litteratur: Koschatzky nr. 31.
Undersøgt i ramme. Enkelte tryk i papiret.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag