2016/738
Dansk maler, 20. årh.
Landskab i blå med figurer, træer og rygeovn, antagelig Bornholm. Usigneret. Olie på lærred. 80×98.
Større krakeleringer.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag