Ubekendt maler, 19. årh.
En munk lytter til en ung nonnes bekendelser i skriftestolen. Sign. A. F. 1875. Olie på lærred. 40×33.
Retoucheringer. Talrige krakeleringer. Behov for rensning. Én mindre reparation/lap på bagsiden. Enkelte minimale afskalninger
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021