2102/179
Hans Brasen (f. Hillerød 1849, d. København 1930)
Aftenstemning ved Esrom Sø. Sign. monogram 1919. Olie på lærred. 49×72.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1425, 2014 nr. 43.
Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud