2433/​775

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Bordbænk med stel af eg, top med sjeneflet. Model 273. Udført hos Fredericia Stolefabrik. H. 34,5. L. 69. B. 46.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Flet med defekter.

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

9.500 DKK

16 bud

882802 (Autobud) 9.500 DKK
936113 9.000 DKK
882802 8.000 DKK
936113 (Autobud) 7.500 DKK
882802 7.500 DKK
936113 7.000 DKK
935449 (Autobud) 6.500 DKK
893510 6.000 DKK
935449 5.500 DKK
282041 (Autobud) 5.000 DKK
935449 5.000 DKK
282041 (Autobud) 4.800 DKK
1000221 4.600 DKK
282041 4.400 DKK
882802 4.200 DKK
1051283 4.000 DKK