2433/775
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Bordbænk med stel af eg, top med sjeneflet. Model 273. Udført hos Fredericia Stolefabrik. H. 34,5. L. 69. B. 46.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Flet med defekter.
Vurdering
Hammerslag
16 bud
882802 (Autobud) | ||
936113 | ||
882802 | ||
936113 (Autobud) | ||
882802 | ||
936113 | ||
935449 (Autobud) | ||
893510 | ||
935449 | ||
282041 (Autobud) | ||
935449 | ||
282041 (Autobud) | ||
1000221 | ||
282041 | ||
882802 | ||
1051283 |