Ebba Carstensen (f. Västra Kvärnstorp, Skåne 1885, d. København 1967)
Måneskinslandskab med køer, 1960. Sign. Ebba Carstensen; sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 87×96.
Original stand. Lærredet bølger let. Enkelte små krakeleringer langs kanten.
Moderne kunst og design, 10. august 2021