1927/1593
“Black Forest” udskåret hovedmonteret gemse på plakette. Ca. 1900. H. af plakette 51 cm. H. plakette med hoved ca. 60 cm. D. 35 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag og reparation ved en volut på plaketten.
Varia, 4. juli 2019
Vurdering
Hammerslag