2226/​873

Jørgen Lund (f. 1946)

Ole Larsen (f. 1945)

Sofabord af stål. Top af skifer. Model BO-950. Udført hos BO-EX. H. 43. L. 79. B. 64.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og rust. Top med kantafslag.

Moderne kunst og design, 28. juni 2022

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK