2022/26
Rococo møblement af hvidmalet træ, prydet med skæringer, bestående af sofa, et par armstole samt et par stole. Frankrig. 18. årh. L. 151. (5)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Løs i samlingerne.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag