2022/​26

Rococo møblement af hvidmalet træ, prydet med skæringer, bestående af sofa, et par armstole samt et par stole. Frankrig. 18. årh. L. 151. (5)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Løs i samlingerne.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK