2139/170
Ubekendt maler, 19. årh.
Memento Mori. Usigneret. Olie på lærred monteret på malepap. Lysmål 47,5×37.
Retoucheringer. Krakeleringer og enkelte mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag