2441/​84

Hollandske fliser af fajance, dekorerede i blåt med figurer og dyr, flere i cirkelslag. To fliser monteret i ramme. 18.-19. årh. (41)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere fliser med revner og reparationer. Flere større afslag.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?